Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » Malé ohlédnutí za silvestrovský a novoročním výstupem na Javorník 2014/15

Malé ohlédnutí za silvestrovský a novoročním výstupem na Javorník 2014/15

úterý, 6. ledna 2015

IMG_0325

V roce 2011 jsme zorganizovali první ročník organizovaného výstupu na Javorník k rozhledně K. Klostermanna pod patronátem TJ Sokol. Neformální silvestrovské a novoroční výšlapy řady lidí jsou na Javorníku mnohaletou tradicí, zejména po nástavbě rozhledny v roce 2003.

Vystoupat na horu vysokou 1066 m n.m. a pak ještě více jak stovku schodů na rozhledně je docela fuška. Po zkušenostech z předchozích ročníků jsme i letos pořádali celou akci oba dva dny a tak jsme opět přivítali návštěvníky o Silvestru a pak na Nový rok.

Přibližně tisícovka návštěvníků mohla tak využít servis v podobě bohatého občerstvení, míst pro sezení a ohřát se třeba u ohně. Již tak skvělou náladu pak na Silvestra odpoledne a Nový rok po většinu dne vylepšovali místní harmonikáři se svými písničkami o "té krásné Šumavě".

Protože nám na Nový rok přálo i počasí, byl velmi dobrý rozhled z rozhledny. Díky podpoře obce Vacov bylo na Nový rok i volné vstupné na rozhlednu.

Děkujeme všem členům naší tělovýchovy, kteří se zapojili do příprav a průběhu této akce a už teď se těšíme na Silvestrovský a novoroční výstup 2015/16!

Fotogalerii z celé akce naleznete ZDE