Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » Ohlédnutí za Masopustním průvodem

Ohlédnutí za Masopustním průvodem

pondělí, 27. února 2017

2017-02-25 14.55.08

Letošní masopustní průvod na Javorníku je úspěšně za námi a to především díky nasazení všech zúčastněných v maskách a všem hostitelům a přihlížejícím. Letošní ročník byl výjimečný tím, že se průvodu účastnilo rekordních 37 maškar. Průvod se vydal po okružní cestě po Javorníku a navštívil i sousední Bošice.

Mohli jsme vidět sedláka prodávajícího koně, policajta rozdávajícího pokuty, cikánku věštící osud z karet, doktora předepisujícího recepty, faráře a jeptišku, kterého zajímají hříchy, hajného měřícího dřevo v chalupách, pravého javornického fotografa, židy, statnou kobylu, která povozila kdekoho,  žebráka a spoustu dalších zajímavých kostýmů. Veselost celému průvodu dávali rozpustilí šašci s píšťalkami a harmonikáři, kteří obětavě zpívali a hráli celou cestu, a navíc v každé chalupě hráli písničky na přání.

Poděkování si zaslouží všichni hostitelé v chalupách za vřelé přivítání a pozvání na masopustní koblihy a další jiné dobroty včetně různých nápojů.

Více fotografií z akce najdete zde!