Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » Oslava svátku sv. Lucie 2012

Oslava svátku sv. Lucie 2012

pondělí, 31. prosince 2012

img00049

Tradice oslavy svátku sv. Lucie připadá na 13.prosince, protože to bývá i všední den, tradiční folklorní akce se směřuje na víkendovou sobotu.

V roce 2012 se pak akce uskutečnila 8. prosince. a to svým II. obnoveným ročníkem pod patronátem TJ Sokol v součinnosti s Nadačním fondem K. Klostermanna, který připravil navazující společenský večer s programem. Díky organizaci V. Blahoutové a pod vedením „černé Lucie“

Z. Appeltové jsme měli možnost také se  účastnit tradičního průvodu lucek po vesnici, návštěvy domácností, jejich přepadovky myslivců, kteří byli načapáni a řádně oholeni v penzionu „U Luďka“. Takže s popěvkem „my k vám přicházíme se sv. Lucií, co ona zkusit musela to snad každý ví…“ se těšíme na prosinec roku 2013!