Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » První ročník MTB happeningu Javornický pazdřivec je úspěšně za námi!

První ročník MTB happeningu Javornický pazdřivec je úspěšně za námi!

pondělí, 25. srpna 2014

briefing

O víkendu 23.8.2014 se na Javorníku na Šumavě uskutečnil první ročník nezávodního MTB happeningu Javornický pazdřivec a dle ohlasů účastníků to stálo za to!

Počínaje 8. hodinou ranní se na Javornickém hřišti TJ Sokol Javorník otevřely registrace pro příchozí účastníky, s mírným zpožděním pár minut proběhl předzávodní briefing a těsně po 10 hodině byl odstartován hlavní závod v počtu 35. účastníků. O čvrthodiny později pak odstartoval závod kategorie E-BIKE neboli elektrických horských kol - zbrusu nové odnože cyklistického odvětví o kterém v budoucnu určitě ještě uslyšíte.

Na trati čekalo závodníky kromě technicky náročných, ale zároveň bikersky velmi poutavých pasáží i dávka extrémních stoupání - v tom se tedy náš Pazdřivec určitě zařadil z hlediska fyzické i technické náročnosti mezi TOP 10 tuzemských cross-country závodů! Zároveň měl každý závodník projet na trati 6 tzv. checkpointů neboli kontrol. Na těchto kontrolách dostali závodníci razítko za průjezd do slosovatelné karty závodníka a našli zde i základní občerstvení.

Jako první a druhý dorazila do cíle dvojice Samuel Jirouš (ČS Specialized) a Pavel Kočer (FRBIKES.CZ) v čase 4 hodiny 7 minut, čímž stanovili nový traťový rekord. Jako třetí pak dorazil Míla Svoboda v čase 4:08 následován dalšími borci. Poslední jezdci dorazili v čase 9 hodin a 40 minut, což samo o sobě svědčí o náročnosti naší trasy.

Součástí akce byla i možnost otestování elektro MTB kol značky Apache. Po půl osmé čekala na diváky půlhodinová biketrialová a parcour show v podání jihočeského biketrialového "guru" Pepy Bigase (ČB) a jeho dvou "gumových" kamarádů :-)

V osm hodin proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a proběhlo vylosování tomboly s hlavní cenou GPS navigací TEASI ONE2 od generálního partnera závodu firmy a-rival.

A jelikož se mezitím již setmělo, tak ve velkém stanu se rozsvítila párty světla a pražský funky DJ ICHBIN roztočil své gramofony a pro všechny přítomné rozjel svůj cca. 4 hodinový zábavný set plný veselých funky songů a DJskeho "mixtape" umění.

Celkově si i dle nadšených ohlasů účastníků našeho happeningu myslíme, že se první ročník našeho MTB happeningu povedl a už teď můžeme směle prohlásit :

JAVORNICKÝ PAZDŘIVEC 2014 je mrtev, ať žije JAVORNICKÝ PAZDŘIVEC 2015! :-)

Více fotek z akce naleznete ZDE