Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » Silvestrovský a novoroční výstup na Javorník 2013/14

Silvestrovský a novoroční výstup na Javorník 2013/14

neděle, 5. ledna 2014

Klub ceskych turistu

V roce 2011 jsme zorganizovali první ročník organizovaného výstupu na Javorník k rozhledně K. Klostermanna pod patronátem TJ Sokol. Neformální výšlapy řady lidí jsou mnohaletou tradicí, zejména po nástavbě rozhledny, od které loni uplynulo již 10 let.

Vystoupat na horu vysokou 1065 m n.m. a pak ještě více jak stovku schodů na rozhledně je docela fuška. Po zkušenosti z prvního ročníku jsme loni rozšířili celou akci na dva dny a tak jsme i letos přivítali návštěvníky již o Silvestru a pak na Nový rok.

Přibližně 1000 návštěvníků tak mohlo využít servis v podobě bohatého občerstvení, míst pro sezení a ohřátí se u ohně. Protože nám přálo i počasí, byl z rozhledny velmi dobrý rozhled. Díky podpoře obce Vacov bylo na Nový rok opět volné vstupné na rozhlednu.

Souhrně řečeno - laťku nasazenou loňským ročníkem jsme dle reakcí účastníku rozhodně udrželi a nám tak nezbývá než se těšit na další ročník 2013/14! :-)

Fotogalerii z celé akce naleznete ZDE

Silvestrovsky podvecer